327503-2023 - ResultatSverige-Växjö: Skogstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för naturvårdsbränning
Referensnummer: 512-790-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning/kategorier:
Naturvårdsbränning skog
Naturvårdsbränning gräs
OBS! För kategori Naturvårdsbränning skog finns ett ramavtal som löper fram till 1 december 2022. Anskaffningar från kategorin kommer således inte att ske förrän efter det datumet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77231000 Skogsskötsel, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen