32753-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Antidecubitusmadrasser, hyra och köp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAntidecubitusmadrasser, hyra och köp
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för antidecubitusmadrasser och omfattar följande 12st upphandlingsobjekt.
Intern identifierareHJN 2023/26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33192100 Sjukbäddar, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 39143112 Madrasser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000