2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling tre stycken Biogassopbilar, 1st baktömmande och 2st sidotömmande
Beskrivning: Beställaren avser att införskaffa 3stycken fabriksnya Biogasdrivna sopbilar. En (1) stycken baktömmande och två (2) stycken sidotömmande . Uppdraget omfattar inköp, samt leverans av sopbilarna till av Beställaren anvisad plats inom Bodens kommun. Uppdraget ska även omfatta utbildning för berörd personal i handhavande av fordonet, så som skötsel, reglage, körning, information om inställningar och manövrering.
Intern identifierare: SBN 2026-321
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34134100 Lastbilar med flak
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling tre stycken Biogassopbilar, 1st baktömmande och 2st sidotömmande