327609-2017 - ResultatSverige-Arboga: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för ramavtal Planarbete, gestaltning, Arboga, KKTAB, Surahammar.
Referensnummer: VMKF-U 2017.22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarna avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal för senare avrop av tekniska konsulter inom planarbete och gestaltning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen