327623-2026 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Tekniska konsulter Naturvård 2026 - Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp & Örkelljunga
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter Naturvård 2026 - Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp & Örkelljunga
BeskrivningUpphandlingen omfattar konsulttjänster inom området Naturvård, terrester miljö och akvatisk miljö, för utförande av enskilda konsultuppdrag inom specifika projekt av varierande storlek och detaljeringsgrad inom Bjuvs, Klippans, Perstorps, Åstorps och Örkelljungas kommuner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123675:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71354000 Kartframställning, 71355000 Mätningstjänster, 71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi, 71351800 Topografiska tjänster och vattenprospektering med slagruta, 71351730 Geologisk prospektering, 71351500 Markundersökningstjänster, 71351220 Geologisk rådgivning, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster