327646-2016 - ResultatSverige-Eskilstuna: Faktureringssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-handel/fakturahanteringssystem i egen regi (konkurrenpräglad dialog).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar leverans, installation, standardkonfigurering, validering och utbildning, underhåll/support av ett E-handelsystem.
Nedanstående flöde ska finnas i det levererade E-handelsystemet (dvs. i samma system/gränssnitt):
Söka produkter/tjänster:
— Skapa beställningsunderlag,
— Godkänna beställning,
— Hantera orderändring,
— Registrera inleverans,
— Hantera faktura,
— Följa upp inköp.
(Katalogadministration och Leverantörsportal).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48444100 Faktureringssystem
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.