327657-2016 - ResultatSverige-Göteborg: Chefsutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för chefs- och ledarskapsutbildning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Personalenheten på Göteborgs universitet ansvarar för att tillhandahålla chefs- och ledarskapsutbildningar inom organisationen. Aktuella utbildningar utvecklas och genomförs av ledarskapskonsulter med särskilt hög kompetensnivå inom området. Utbildningarna har en central roll i personalenhetens arbete med att utbilda nya, respektive vidareutbilda befintliga, chefer på ett högkvalitativt sätt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80532000 Chefsutbildning, 80500000 Utbildningstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.