327686-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Extra resurs vid skötsel och underhåll gata och park - Avesta
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelExtra resurs vid skötsel och underhåll gata och park - Avesta
BeskrivningVälkommen att lämna anbud i upphandlingen Extra resurs vid skötsel och underhåll gata och park till Avesta kommun i Dalarna! Tillhandahållande av extraresurser i form av underhållsarbetare i gata/park inklusive redskap och fordon. I uppdraget ingår bland annat motorsågs- och röjsågsarbeten, beskärningsarbete, ogräsharvning, manuell ogräsrensning och annan förekommande skötsel inom gata/park.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125909:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90611000 Gaturenhållning, 77200000 Skogstjänster