327689-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensanläggningar.
Referensnummer: RJL 2017/1791
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose Region Jönköpings läns behov av konferensanläggningar. Upphandlingen omfattar konferens med och utan övernattning för mindre grupper samt större grupper inom olika geografiska områden.
Omfattning:
Region Jönköpings län avser att upphandla Konferensanläggningar. Upphandlingen avser att tillgodose Region Jönköpings läns behov av konferensanläggningar. Upphandlingen omfattar konferens med och utan övernattning för mindre grupper samt större grupper inom olika geografiska områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen