327712-2022 - ÄndringSverige-Södertälje: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1007 Persontransporter Södertälje kommun och Nykvarns kommun
Referensnummer: 22/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avseende persontransporter är delad i två anbudsområden.
Anbudsområde 1. Skolskjuts och persontransporter för äldre och funktionsnedsatta i Södertälje kommun.
Anbudsområde 2. Skolskjuts och persontransporter för personer med funktionshinder i Nykvarns kommun