327839-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen VA-materiel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Jönköpings kommun tecknar ramavtalsleverantör för köp av VA-materiel till vår VA-avdelning för löpande underhåll av nätet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 39715300 VA-utrustning, 44162000 Rörsystem, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163100 Rörledningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.