Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statligt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Middagsevenemang inklusive lokal, projektledning och logistik
Referensnummer: SR2003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att hitta en anbudsgivare som kan tillhandahålla en paketlösning för Sveriges Radios middagsevenemang inklusive lokal, projektledning och logistik.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55320000 Måltidsservering, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen