Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil trädgårdsskötsel av krukor och amplar
Referensnummer: 19/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en utförandeentreprenad som omfattar skötsel av befintliga krukor och amplar på och omkring GöteborgsLokalers fastigheter i Göteborg. Exempel på arbeten som kommer att ingå i entreprenaden är: - Plantering, skötsel och bevattning av krukor och amplar. - Uppsättning, nedtagning och vinterförvaring av amplar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 92531000 Tjänster i botaniska trädgårdar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen