2. Förfarande
Förfarande
Titel: Takvård
Beskrivning: Ramavtalet avser rengöring av yttertak och hängrännor samt mindre underhållsarbeten i AB Bostadens fastighetsbestånd. Även snöskottning ingår i uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98081:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg