327943-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Cirkulationstvätt 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCirkulationstvätt 2026
BeskrivningTjänst av cirkulations gods gällande bädd- bad- och patienttextilier.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001