32805-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetskonsulter
Referensnummer: 2020/007998
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmiljöverket går ut i en upphandling med avsikten att teckna ett ramavtal med en leverantör avseende säkerhetskonsulttjänster. Målet med upphandlingen är att säkerställa rätt kompetens inom upphandlingens områden under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen