328060-2025 - Resultat
Sverige – Järnvägsräls – Inköp av räls till rälbyte mellan s:t Eriksplan och Stora Mossen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInköp av räls till rälbyte mellan s:t Eriksplan och Stora Mossen
BeskrivningUpphandling genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering av räl genom entreprenör Strukton Rail AB till reinvestering Rälbyte S:t Eriksplan - Stora Mossen.
Intern identifierareTN 2024-0957
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34946110 Järnvägsräls
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000