See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inventering av främmande arter i hamnar med eDNA
Beskrivning: Länsstyrelsen inbjuder till anbudslämning gällande ramavtal för inventering av främmande arter i hamnar med eDNA med syfte att tidigt upptäcka nya fynd av invasiva arter för att möjliggöra eventuella bekämpningsåtgärder. Upphandlingen är uppdelad på två delområden; nord och syd.
Intern identifierare: 511-12087-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: mall förenklad upphandling