Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal plockanalystjänster inom Stockholms Stads avfallshantering
Referensnummer: 22AV17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79723000 Avfallsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att inom ramen för detta ramavtal genomföra separata plockanalyser på avfall insamlat inom Stockholms stad.
Främst avser uppdraget de restavfall, matavfall och sorterat avfall som samlas in via stadens insamlingssystem.
Plockanalyserna ska genomföras enligt Avfall Sveriges mallar för plockanalyser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79723000 Avfallsanalys, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen