328113-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Gatsopningsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopbil eldriven
Referensnummer: SE 2023/00082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34921100 Gatsopningsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende en fabriksny eldriven sopmaskin till innerstaden av senaste årsmodell.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen