328162-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stål-,koppar-, rostfria rör och böjar
Referensnummer: 19/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser huvudsakligen leverans av stålrör och stålrörsdelar, rostfria rör och rostfria rördelar samt kopparrör och kopparrörsdelar för användning till fjärrvärme- och fjärrkyla samt VA-verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44163000 Rörledningar och armatur, 44163120 Fjärrvärmeledningar, 44164300 Rörmaterial, 44167400 Rörböjar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen