328173-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Hässleholm: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hårdvara till severhallar
Referensnummer: 263/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyperkonvergerad infrastruktur (HCI) Lösning ska inkludera servrar, nätverk och lagring i ett paket. I lösningen ska även serviceavtal ingå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30234000 Lagringsmedier, 30236000 Diverse datautrustning, 30237200 Datortillbehör, 48820000 Servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen