328246-2023 - ResultatSverige-Oxelösund: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning Entreprenadmaskiner
Referensnummer: Ink.23.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser maskinarbete i anslutning till arbetsmoment där beställning görs via avrop från respektive beställare. Arbetena avser bl.a.
·       Schakt vid ledningsarbeten
·       Materialtransporter vid schaktningsarbeten
·       Övrigt förekommande maskinarbeten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal på maximalt 4 år