328280-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Funktionsupphandling gällande analys av luftvägsvirus, norovirus och C. difficile med snabb-PCR
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFunktionsupphandling gällande analys av luftvägsvirus, norovirus och C. difficile med snabb-PCR
BeskrivningUpphandlingen avser en funktionsupphandling gällande analys av luftvägsvirus, norovirus och C. difficile med snabb-PCR.
Intern identifierareK 2024-3628
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsutvärdering
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierare1571687
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerella krav
Intern identifierare1624195
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på anbudsgivaren
Intern identifierare1571688
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelGenerell del
Intern identifierare1571690
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelKravspecifikation
Intern identifierare1571691