328288-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för marknadsföring – Upphandling av fullservicebyrå inom kommunikation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av fullservicebyrå inom kommunikation
BeskrivningESF-rådet har behov av en fullservicebyrå inom kommunikationsområdet och upphandlar därför ett ramavtal avseende strategisk och operativ kommunikation. Behovet varierar över tid, men rör sig om allt från, strategisk kommunikation, grafisk formgivning, annonskampanjer - till köp av timmar/resursbehov inom området. ESF-rådet söker en leverantör som kan agera strategiskt, kreativt och rådgivande såväl som operativt i ESF-rådets interna och externa kommunikations-, informations- och marknadsföringsarbete.
Intern identifierare2024/00166
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMervärde
Ytterligare klassificering (cpv): 79416200 Konsulttjänster för public relations
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören
BeskrivningDenna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis på avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt vid anbudstillfället. Läs mer i avsnitt 2.2.2. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.