Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Supporttekniker till servicedesk.
Referensnummer: UH-2016-79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72253100 Helpdesk-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings och Norrköpings kommuner inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande Supporttekniker till servicedesk.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 – Supporttekniker till LKDATA Linköpings kommun / IT-enheten Norrköpings kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72253100 Helpdesk-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tilldelningskriterier Pris är inte det enda upphandlingskriteriet och alla kriterier anges endast i upphandlingsdokumenten
Anbudsområde 2 – Junior supporttekniker till LKDATA, Linköpings kommun
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster