See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning ÖG
Beskrivning: Upphandlingen avser vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) av kommunala fastigheter, GC-vägar samt gator med tillhörande parkeringsplatser och busshållplatser etc. Upphandlingen avser Östra Göinge kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Snöröjning för Gator Broby inkl. Östano, Hemmestorp
Intern identifierare: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Snöröjning på Fastigheter och GC vägar Knislinge, Hanaskog
Intern identifierare: Anbudsområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Snöröjning på Gator Immeln
Intern identifierare: Anbudsområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Snöröjning på gator Knislinge, Hanaskog, Hjärsås inkl bössebacken
Intern identifierare: Anbudsområde 4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: Snöröjning på gator Glimåkra, Boalt
Intern identifierare: Anbudsområde 5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: Snöröjning på gator Sibbhult
Intern identifierare: Anbudsområde 6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 7
Beskrivning: Snöröjning på Fastigheter och GC vägar Sibbhult
Intern identifierare: Anbudsområde 7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 8
Beskrivning: Halkbekämpning genom saltning för delar Delar av Knislinge, Broby, Glimåkra, Sibbhult och Hanaskog
Intern identifierare: Anbudsområde 8