328363-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Trosa och Gnesta VC/FTV
Referensnummer: IN-IN23-0098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för regionens behov av lokalvård på Trosa vårdcentral/Vagnhärad distriktssköterskemottagning och Gnesta vårdcentral.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård för Trosa och Gnesta.
Omfattning
Upphandlingen avser ramavtal i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.Benämns vidare som Avtal.
Denna upphandling består av följande delar:
A) Trosa Vårdcentral (Trosa VC) & Vagnhärad distriktssköterskemottagning (Vagnhärad DSM).
B) Gnesta Vårdcentral (Gnesta VC)
Volymuppgifter
Den beräknade årskostnaden för framtida behov av Trosa VC och Vagnhärad DSM är 800 000 SEK.
Den beräknade årskostnaden för framtida behov av Gnesta VC är 1 050 000 SEK.
Uppgifterna baseras på föregående års inköpsvolymer samt en uppskattning av kommande behov. Någon garanti att erhålla viss volym ges inte.