Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: 2023-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
De kommunala fastighetsbolagen ska upphandla en verksamhetssystem där det ska gå att hantera adekvata ärenden inom fastighetsförvaltning. Denna RFI skickas ut för att få in synpunkter på och dialog kring vad det finns för lösningar på marknaden för så effektiva lösningar som möjligt som passar den interna processen i fastighetsbolagen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48445000 Programvara för kundhantering, 48800000 Informationssystem och servrar, 48810000 Informationssystem, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende fastighetssystem enligt underlaget