Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift- och anläggningsentreprenad, Gata, park och fastighet
Referensnummer: TSN 2020/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift- och anläggningsentreprenad inom gata, park och fastighetsmark med tillkommande anläggningsarbeten.
Anläggningsarbeten, planerat underhåll, investerings- och reinvesteringsprojekt kan komma att beställas som utförandeentreprenad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 77300000 Trädgårdstjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen