328487-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Skärhamn: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: 23/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tjänster i samband med flytt och transport av t.ex. möbler, bohag, kontor.
Tjänsten utförs åt Tjörns kommun och deras verksamheter såsom skola, omsorg, tekniska förvaltningar med flera i såväl kontorsmiljö som i olika kommunala verksamhetsmiljöer.
Upphandlingen omfattar inte magasinering.
Objekt och omfattning
Upphandlingen omfattar
Tjänster i samband med flytt och transport av t.ex. möbler, bohag, kontor i såväl kontorsmiljö som i olika kommunala verksamhetsmiljöer.
Upphandlingen omfattar inte
Magasinering.
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63121000 Lagring och hämtning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen