See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastbil utrustad med krok för lastväxlarflak
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver utöka sin fordonsflotta med en fabriksny lastbil utrustad med krok för lastväxlarflak.
Intern identifierare: SBN/2025:189
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34133000 Ledade lastbilar, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000