328515-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Musikinstrument och delar till dessa – Musikinstrument och tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMusikinstrument och tillbehör
BeskrivningSex av våra dalakomuner har ett nytt behov av instrument samt delar till instrument, t ex strängar, rörblad etc. till musikundervisning i grundskola, kulturskoleverksamhet och angränsande verksamhet. Välkomna med ert anbud.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37300000 Musikinstrument och delar till dessa
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelStråkinstrument
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37310000 Musikinstrument, 37311000 Tangentinstrument, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument, 37321000 Tillbehör till musikinstrument, 37321300 Tillbehör till stränginstrument, 37321500 Tillbehör till slaginstrument, 37322000 Delar till musikinstrument, 50860000 Reparation och underhåll av musikinstrument, 37316000 Slaginstrument, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32353000 Ljudinspelningar, 37315000 Musikinstrument med elektrisk förstärkning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSlaginstrument
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKlaviaturinstrument
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPA&Studio
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelStränginstrument
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelBlåsinstrument
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:6