328533-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Yrkesutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesinriktad vuxenutbildning 2023
Referensnummer: 13598
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuella utbildningsområden för ny upphandling av extern utbildningsanordnare är:
• El och energi
• Industri bred:
Svets
Underhåll
Montör
CNC
• S-yrken inom Bygg och anläggning:
Golvläggare
Plåtslagare
Betong
Murare
Anläggning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 52 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4