328553-2019 - KonkurrensutsättningSverige-SÖDERTÄLJE: Markanläggning för parker
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad Skolstråket Flen
Referensnummer: UPPH/2019:65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236250 Markanläggning för parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Markarbeten för ny och ombyggnad av parkstråk mellan skolområden enligt bifogade handlingar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112723 Utformning av lekplatser, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45236000 Markanläggning, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45262510 Stenarbeten, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45432112 Stenläggning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen