2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal industrielektriker
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för industrielektriker, service och underhåll, entreprenad och bemanning till VA SYDs processanläggningar.
Intern identifierare: 24/00707
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva avrop gällande utförande av service-, reparations och underhållsarbeten på befintliga anläggningar samt entreprenader i form av ny-, om- och tillbyggnadsinstallationer inom VA-anläggningar. Periodvis finns behov av att hyra in personal för att täcka upp för egen personals frånvaro.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Industrielektriker Mitt
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Industrielektriker Norr