328616-2017 - ÄndringSverige-Nässjö: Hjullastare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare.
Referensnummer: 3.3.2 17-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla en ny hjullastare för renhållningsverksamheten.
Beskrivning av upphandlingen:
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla en ny hjullastare. Maskinen ska användas inom renhållningsverksamheten. Maskinen ska i sitt standardutförande vara optimerad för att klara dessa arbeten enligt NAV:s önskemål.
Upphandlande myndighet:
Upphandlande myndighet för denna upphandling är: Nässjö Affärsverk AB, Org.nr 556038-7044, SE-571 80 Nässjö. Upphandlande myndighet benämns i fortsättningen NAV.
Benämning:
Förfrågningsunderlagets delar avser upphandling benämnd Hjullastare.
Upphandlingens referensnummer:
Upphandlingens referensnummer är 3.3.2 17-127.
Grund för tilldelning av kontrakt:
Det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att antas.