2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Rekryteringssystem, Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på Rekryteringssystem, digital referenstagning samt pre- och onboarding för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU)
Intern identifierare: 25/385
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48517000 IT-programvara, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000