328759-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Frukt och Grönt.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av färsk frukt och färska grönsaker.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner