See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Plankonsulter
Beskrivning: Upphandlingen avser externa konsulter inom området samhällsplanering.
Intern identifierare: 2024-00373
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71356400 Tekniska planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 2024-00373,
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde A, Planprogram, detaljplaner och planutredningar
Intern identifierare: 2024-00373-A
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde B, Vision, illustration samt idé och gestaltning