2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikaliehanteringssystem
Beskrivning: System för kemikaliehantering som samlar alla kemikalier som finns inom Regionen. Systemet innehåller riskbedömningar och säkerhetsdatablad för varje kemikalie.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96333:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72800000 Tjänster för datorloggning och -provning, 72900000 Tjänster för säkerhetskopiering och katalogkonvertering, 72319000 Tillhandahållande av data, 72310000 Behandling av data, 72330000 Standardiserings- och klassificeringstjänster för innehåll eller data