328812-2025 - Resultat
Sverige – Skötsel av trädgårdar och parker – Klippning av bruksgräs
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKlippning av bruksgräs
BeskrivningUppdraget avser en funktionsupphandling för gräsklippning av totalt omkring 2 085 725 m² bruksgräs i de yttre delarna av Malmö stad.
Intern identifierareSN-2024-1675
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
Ytterligare klassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelEntreprenadområde syd
BeskrivningSe upphandlingsdokumenten
Intern identifierareEntreprenadområde syd
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEntreprenadområde nord
Intern identifierareEntreprenadområde nord