2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skoldatorer med tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandling av datorer till skolan inklusive tillhörande tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30213100 Bärbara datorer, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 51611000 Installation av datorer, 72510000 Administrativa tjänster för datorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001