Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilslöjdsmaterial
Referensnummer: 243/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Textilslöjdsmaterial så som tyger, garn och tråd samt sytillbehör så som nål, sax, markeringspenna etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19400000 Textilgarn och -tråd, 39500000 Textilvaror, 39560000 Diverse textilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen