32886-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad debriefingsystem för medicinsk simulering, KTC
Referensnummer: FS 2.1.2-2413-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan för totalentreprenaden omfattar leverans och installation av debriefingsystem för Kliniskt träningscenter, KTC Umeå
Objektet är beläget på Norrlands universitetssjukhus By 5A plan 4 och 5 (vån 2 och 3).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen