328866-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Ramavtal - Omhändertagande av avfallsmassor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Omhändertagande av avfallsmassor
BeskrivningDenna upphandling avser omhändertagande av avfallsmassor som uppkommer i entreprenader och saneringsåtgärder. Avfall, både farligt och icke-farligt, ska omhändertas vid godkänd anläggning för behandling och deponering beroende på avfallets innehåll. Ytterligare information om upphandlingsföremålet framgår av upphandlingsunderlaget med tillhörande handlingar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130846:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster