328893-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mikrofoner och högtalarenheter – Hörselteknisk utrustning och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHörselteknisk utrustning och tillhörande tjänster
BeskrivningUppdraget avser bl.a. leverans, installation, funktionskontroll och service av hörselteknisk utrustning, kvalificerad/avancerad rådgivning utifrån hörselteknisk kompabilitet och parkoppling mellan olika tekniska media, mätning av elektromagnetiska fält och finna lösning till dessa och instruktion/utbildning till kunden/användaren. Leverantören ska hög kompetens inom speciallösningar beroende på hörselnedsättning och specifika hörhjälpmedel för att möta varje individs behov på bästa sätt.
Intern identifierareKS 2024/0337
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 32342300 Mikrofoner och högtalarenheter
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del