32894-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Motorskotrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skoterförhyrning
Referensnummer: 17FMV10154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34421000 Motorskotrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har ett behov av att hyra skotrar i Luleå under främst vinterhalvåret. Skotrarna nyttjas vid övningar (dygns/veckohyra).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förhyrning av skoter.