328953-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elmateriel – Elmaterial och ljuskällor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElmaterial och ljuskällor
BeskrivningUpphandlingen avser köp av elmaterial och ljuskällor på ramavtal till Kristianstads kommun.
Intern identifierareTN 2026/537
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31681410 Elmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681400 Elkomponenter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareElmaterial och ljuskällor