32896-2017 - ResultatSverige-Lund: Diverse företags- och övriga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventbyrå.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar eventbyråtjänster. Kraftringen avser teckna ett ramavtal med en eventbyrå för ett långsiktigt och nära samarbete för att anordna event som speglar Kraftringens vision, affärsidé och varumärke. Eventen kommer att variera i storlek från små möten 50 personer till stora event cirka 1 000 – 1 500 personer. Uppdragen kommer att variera i omfattning från helhetsansvar och projektledning till att bistå med enstaka eventtjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang, 79954000 Festarrangemang
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.